Cvičná a rekreačná streľba

Ak ste držiteľom zbrojného preukazu a zbraň vlastníte pre Vašu ochranu (alebo si zbraň ešte len plánujete obstarať), je dôležité vedieť ju použiť rýchlo, no zároveň bezpečne a presne. Cesta, ako všetky tieto faktory zosúladiť a dopracovať k maximálnej dokonalosti, je tréning. Môžete navštevovať strelnicu, kde uskutočníte stovky výstrelov, avšak bez akejkoľvek spätnej väzby – budete tak naozaj pripravený v prípade kritickej situácie chrániť sa?

Kurz môžete absolvovať aj v prípade, že zbrojný preukaz nemáte, a chcete skúsiť streľbu zo zbrane iba rekreačne.

Teoretická príprava (1 hodina)

Pochopiť a vedieť, ako veci fungujú, je najlepší spôsob, ako maximalizovať ich úžitok. Čo sa deje pri výstrele, prečo vzniká spätný ráz, akú dráhu strela prekoná a veľa ďalších informácii Vám pomôže zlepšiť efektivitu Vašich výstrelov. Počas teoretickej prípravy sa prioritne venujeme nasledovným oblastiam:

Priebeh prípravy a podrobnosť jednotlivých oblastí vždy individualizujeme na Vaše potreby na základe predchádzajúcej dohody.

Praktická príprava (3 hodiny)

Naučíme Vás správne držanie tela a zbrane pri streľbe, pričom analyzujeme každý jeden Váš výstrel - od tasenia zbrane až po dopad strely do terča. Získate užitočné vedomosti a zručnosti, dáme Vám základ pre získanie správnych návykov, aby sa zbraň stala Vašou súčasťou. Prípravu venujeme nasledovným oblastiam:

Intenzitu prípravy v jednotlivých oblastiach však vždy prispôsobujeme Vašim potrebám.

Cena kurzu

Zľavy pre skupiny

Termín kurzu

Vzhľadom na viaceré faktory stanovujeme termín kurzu individuálne s každým záujemcom, preto ak ste sa rozhodli pre našu streleckú školu, kontaktujte nás!