Príprava na získanie zbrojného preukazu

Jednou z podmienok pre získanie zbrojného preukazu je odborná spôsobilosť, ktorá predstavuje súhrn vedomostí a praktických schopností. Tieto vedomosti a schopnosti preukazujete pred skúšobnou komisiou, preto je dôležité, aby ste boli dôkladne pripravený. Ak nemáte čas alebo chuť listovať v spleti právnych predpisov, odbornej literatúry alebo možnosť prakticky si vyskúšať manipuláciu so zbraňou, ponúkame Vám riešenie.

 

Cvičná a rekreačná
streľba

Ak ste držiteľom zbrojného preukazu a zbraň vlastníte pre Vašu ochranu (alebo si zbraň ešte len plánujete obstarať), je dôležité vedieť ju použiť rýchlo, no zároveň bezpečne a presne. Cesta, ako všetky tieto faktory zosúladiť a dopracovať k maximálnej dokonalosti, je tréning. Môžete navštevovať strelnicu, kde uskutočníte stovky výstrelov, avšak bez akejkoľvek spätnej väzby – budete tak naozaj pripravený v prípade kritickej situácie chrániť sa?

 

Návody a užitočné informácie

Ak plánujete požiadať o vydanie zbrojného preukazu, určite Vás zaujíma, čo všetko musíte spĺňať, ako to prebieha, koľko to stojí, aké náležitosti treba zariadiť pred podaním žiadosť, čo sa deje potom... A keď už zbrojný preukaz získate, chcete si kúpiť aj zbraň, však? V tejto sekcii preto prinášame zopár užitočných informácii, našich vlastných skúseností a praktických rád, aby sme Vám to aspoň trošku zjednodušili :)

 

LOVTEK - osobný poradca poľovníka

+421 905 877 076

info@strelecka-skola.sk